1950 yıllarında ilk kurucumuz “Halil İbrahim Atabey”, Rize’ nin Pazar ilçesi Çarşıbaşı mevkii’ nde; fındık, kabak çekirdeği, balmumu, ham deri, alım satımı ile ticarete başlamıştır.

Daha sonra oğulları Naci Atabey ve Avni Atabey iki kardeş iş hacmini büyüterek dış pazara açılmış, yurtdışından hamderi, kereste, hurda demir, bakır, plastik hammadesi v.s. birçok hammadde ithalatı yapmışlar, bunun yanında hamderi işini büyütmek getirmek için deri fabrikası kurulması amacıyla istanbul organize deri sanayi bölgesinde arsa alarak 5.000 m2 kapalı alana sahip deri fabrika binası inşaa etmişler.  

Fakat 2004 yılında ülkemizde deri sektörünün kötüye gideceğini öngörmüşler. Deri fabrikası kurulması işini askıya alarak başka bir sektörde ticari faaliyetlerine devam ermeye karar vermişler.

2. Kuşak olarak yetişen Rasim Atabey ve Aykan Atabey şirket yönetimine katılmış 2005 yılında inşaat sektöründe ticari faaliyetlere başlanmıştır. Şirketimizin diğer iş kolu olan denizcilik işi için gemi alımı araştırmalarımız sürekli devam etmiş 2014 yılında denizcilik eğitimini tamamlayan torun Halil İbrahim Atabey’ in de şirket yönetimi ne katılmasıyla 2014 yılında “Nali” adında ilk gemimizi alarak uluslararası deniz taşımacılığı işine başlanmıştır.

Sonrasında “Naci Atabey” ve “Gahura” gemimizi de filomuza katarak Denizcilik faaliyetlerinde büyüme göstermeye devam ettik.

Sektörde ilkeleri doğrultusunda yaptığı çalışmalar ile kısa zamanda tutarlı ve etkili bir başarı grafiği çizmiştir.

Halen inşaat ve denizcilik sektörlerinde ticari faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Kurulduğu günden itibaren, insanı en önemli kaynak ve yatırım olarak gören şirketimizin; etkin iş, planlama, lojistik, kalite standardı, karar alma sürecimiz, yaratıcı çözümler, düşük inşaat maliyetleri ve üstün nitelikli yapılar yapmak başlıca amacı olmuştur.

Telefon

+90 (216) 391 33 53

Üsküdar, İstanbul

Valide Atik Mah. Nuh-kuyusu Cad. No: 229/6

PZT-CMT

09:00 – 17:00

E-Mail

info@atabeydenizclik.com