Atabey Denizcilik Biz Kimiz ?

 

1950 yıllarında ilk kurucumuz “Halil İbrahim Atabey”, Rize’ nin Pazar ilçesi Çarşıbaşı mevkii’ nde; fındık, kabak çekirdeği, balmumu, ham deri, alım satımı ile ticarete başlamıştır.

Daha sonra oğulları Naci Atabey ve Avni Atabey iki kardeş iş hacmini büyüterek dış pazara açılmış, yurtdışından hamderi, kereste, hurda demir, bakır, plastik hammadesi v.s. birçok hammadde ithalatı yapmışlar, bunun yanında hamderi işini büyütmek getirmek için deri fabrikası kurulması amacıyla istanbul organize deri sanayi bölgesinde arsa alarak 5.000 m2 kapalı alana sahip deri fabrika binası inşaa etmişler.  

Fakat 2004 yılında ülkemizde deri sektörünün kötüye gideceğini öngörmüşler. Deri fabrikası kurulması işini askıya alarak başka bir sektörde ticari faaliyetlerine devam ermeye karar vermişler.

 

2. Kuşak olarak yetişen Rasim Atabey ve Aykan Atabey şirket yönetimine katılmış 2005 yılında inşaat sektöründe ticari faaliyetlere başlanmıştır. Şirketimizin diğer iş kolu olan denizcilik işi için gemi alımı araştırmalarımız sürekli devam etmiş 2014 yılında denizcilik eğitimini tamamlayan torun Halil İbrahim Atabey’ in de şirket yönetimi ne katılmasıyla 2014 yılında “Nali” adında ilk gemimizi alarak uluslararası deniz taşımacılığı işine başlanmıştır.

Sonrasında “Eagle” gemimizi de filomuza katarak Denizcilik faaliyetlerinde büyüme göstermeye devam ettik.

Sektörde ilkeleri doğrultusunda yaptığı çalışmalar ile kısa zamanda tutarlı ve etkili bir başarı grafiği çizmiştir.

Halen inşaat ve denizcilik sektörlerinde ticari faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Kurulduğu günden itibaren, insanı en önemli kaynak ve yatırım olarak gören şirketimizin; etkin iş, planlama, lojistik, kalite standardı, karar alma sürecimiz, yaratıcı çözümler, düşük inşaat maliyetleri ve üstün nitelikli yapılar yapmak başlıca amacı olmuştur.

 

ATABEY DENİZCİLİK VE İNŞAAT TİC.LTD.ŞTİ.
YÖNETİM KURULU
YÖNETİM KADROSU

Ö.RASİM ATABEY        –    İDARİ VE TEKNİK İŞLER
M.AVNİ ATABEY          –    SATINALMA VE MALİ İŞLER
H.AYKAN ATABEY       –    PROJE UYGULAMA
H.İBRAHİM ATABEY    –    GEMİ İNŞ.MÜH.1985
2005
1975
1995
2019
Yıllar Süren
Deneyim

Misyonumuz

Ana hedefimiz; Yüksek kalite ve standartlarda ürün ve hizmetler üreterek, sadece müşterileri değil; ülkesi, tedarikçileri, çözüm ortakları ve çalışanlarıyla beraber elinin ulaşabildiği her alana değer katmaktır.

Ana hedefimizde yürürken, çalışanlarımız ve paydaşlarımızın sürekli gelişim göstermeye çalışması ayrılmaz bir parçamızdır.

Bütünüyle; Ülkesinde ve Uluslararası gözler önünde etkin, güvenilir ve saygın olmak için var gücümüzle çalışmaktadır.

Vizyonumuz

Uluslararası alanda hizmet veren Denizcilik, Ülkesine değer katan Mühendislik ve İnşaat firmaları arasında en iyi ve yenilikçi firmalardan biri olmak. Rekabet içerisinde istikrarlı büyüme göstermek, bunu yaparken paydaşlarına aynı değeri katmak, şeffaflık ve ahlak ile dürüst çalışma ilkelerini benimsemektir

Şirket değerlerimizin temelinde;

İstikrarlı, Dürüst, Güvenilir, Yenilikçi, Aidiyet ve Birlik içerisinde olmak yatar.

Paydaşlarımıza, Çözüm Ortaklarımıza, Müşterilerimize, Çalışanlarımıza, Aynı Safta Koştuğumuz Rakiplerimize ve Ülkemize karşı davranışımız etik kurallarımız içerisinde pürüzsüz ve sorunsuz olmalıdır.

Teknolojiler  üretmek veya kanıtlanmış üretilen teknolojilere ayak uydurmak, geliştirmek için her daim çalışırız.

Çevrenin değerini bilmek, korumak ve özellikle bu konuda geri dönüşü olmayan hatalara yer vermemeye çalışırız.

Disiplin ve hesap verilebilirlik değerlerimiz arasında üst sıralardadır.

Çalışanlarımız her sabah işe mutlu gelsin, kaliteli iş gücü çıksın diye güven ve saygı çerçevesinde oluruz. Bu unsurlar sadece temeli oluşturur. Çalışanlarımızı eğitimlerle geliştirmek, aidiyet oluşturmak görevlerimiz arasındadır.

Yenilikçi olmak, her daim yaşadığımız çağa ayak uydurmak vazgeçilmez unsurumuz olmuştur.

Bütünüyle; Çalışanıyla mutlu, kaliteli, çevre bilinci oluşmuş, Ülkesine ve çevresine değer katan bir şirket olmak temel değerlerimizdir.